معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

کت فیش رافائل : یک ماهی آب شیرین جذاب است که به هر مخزن آب شیرین زیبایی میبخشد. نگهداری از این ماهی ها بسیار مقاوم است و مراقبت از آنها بسیار آسان است. به این شرط که رژیم صحیح و شرایط مخزن را به رافائل خود بدهید.

در این راهنما ، نحوه مراقبت از گربه ماهی مرموز رافائل را توضیح می دهیم. از جمله نکاتی در مورد نحوه برخورد با این ماهی های تندخو !

نام علمی رافائل Platydoras armatulus است و متعلق به خانواده Doradidae است.

گرچه اعضای یک خانواده هستند. گربه ماهی خال گونه ای متفاوت با نام علمی Agamyxis Pectinifrons است و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

گربه ماهی خاردار یکی از بزرگترین گونه های گربه ماهی است که از آمریکای جنوبی آمده و دارای ویژگی های مطلوب فراوانی است که آنها را به عنوان نمونه زیبا در آکواریوم محبوب کرده است.

گربه ماهی رافائل Platydoras armatulus به طور طبیعی کنجکاو و فعال است و مشاهده این ماهی ها را سرگرم کننده می کند. مانند بسیاری از گونه های گربه ماهی ، مراقبت از رافائل ها بسیار آسان است و دارای ماندگاری متوسطی تا 15 سال هستند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

ظاهر

ماهی دارای بدن بلندی است که شبیه قورباغه است و نوارهای سیاه و سفید پررنگ آن با هم ترکیب می شوند و گربه ماهی رافائل راه راه را واقعاً خیره کننده می کند. این گربه ماهی ها را نباید با Platydoras Costatus که بومی فرانسوی و سورینام است ، اشتباه گرفت. جایی که این گونه دارای نوار کم رنگی است که تا سر گسترش نمی یابد.

هر دو جنس گربه ماهی رافائل راه راه تقریباً یکسان به نظر می رسند. اگرچه نرها می توانند رنگ تیره تری داشته باشند. و ماده ها بیشتر بین نوارها رنگ کرم دارند. در حالی که نرها مایل به زرد مایل به زرد هستند.

 

کت فیش رافائل یک گربه ماهی زره ​​پوش است که دارای مجموعه ای از خارها در طول خط جانبی آن است. ماهی همچنین دارای باله های سینه ای و پشتی بسیار خنجری است که یک مانع دفاعی بسیار موثر در برابر شکارچیان تشکیل می دهد. به همین دلیل ، هنگام دست زدن یا توری کردن گربه ماهی رافائل راه راه باید مراقب باشید تا از صدمه به خود و ماهی جلوگیری کنید.

این گربه ماهیان بزرگ عموماً بین هفت تا نه اینچ طول دارند. آنها بسیار کند رشد می کنند. به ویژه هنگامی که به مرز ۶ اینچ رسیدند. پس از آن مرحله از رشد ، ماهیان هر یک یا دو سال فقط یک اینچ رشد می کنند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

بنابراین ، چرا گربه ماهی رافائل به عنوان گربه ماهی صحبت کننده نیز شناخته می شود؟

خوب ، مانند دیگر اعضای خانواده گربه ماهیان دورادید ، گربه ماهی رافائل در هنگام هشدار یا تهدید صدای جیرجیرکی عجیب و غریب ایجاد می کند یا یک سری صدای عجیب جیغ می زند.

 

زیستگاه

گربه ماهی سخنگوی رافائل از حوضه پاراگوئه ، اورینوکو و پارانا در آمریکای جنوبی می آید.

در طبیعت ، ماهی ها در کف نرم و شنی رودخانه خود فرو می روند و از سخت پوستان ، نرم تنان و بقایای آلی تغذیه می کنند.

مانند بسیاری از گونه های گربه ماهی ، گربه ماهی رافائل شب زنده دار است و شب ها برای تغذیه و کشف زیستگاه خود بیرون می آید. در طول روز ، ماهی در مخفیگاه هایی در کف رودخانه پناه می گیرد.

 

مراقبت از گربه ماهی رافائل

نگهداری از گربه ماهی رافائل راه راه بسیار آسان است. در اینجا یک راهنما در مورد چگونگی تهیه ماهی مورد نیاز خود برای رشد وجود دارد.

 

اندازه مخزن

گربه ماهی رافائل می تواند به طول ۹ اینچ برسد. بنابراین حداقل حجم مخزن توصیه شده برای این ماهی ها ۳۰ گالن است . بهترین شکل مخزن طولانی است و نه بلند ، زیرا این ماهی ها ماهیان پایین هستند.

حداقل اندازه مخزن باید 48 ″ x 12 ″ x 12 باشد.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

پارامترهای آب

کت فیش رافائل فوق العاده مقاوم است. محدوده pH وسیعی بین 5.5 تا 7.5 را تحمل می کند. با این حال ، مهم است که pH ثابت بماند. سختی آب باید بین 0 تا 20 dH باشد.

این گونه در آب شیرین گرمسیری زندگی می کند. بنابراین درجه حرارت در مخزن باید بین ۷۳ ۰ تا ۸۶ ۰ فارنهایت باشد.

اگرچه این گونه ها می توانند در آبی که سطح نیترات بالایی دارد زنده بمانند. اما این مطلوب نیست ، زیرا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب کثیف به ماهیان آسیب می رساند. این ماهی ها کاملاً کثیف هستند. بنابراین شما باید یک سیستم فیلتراسیون کارآمد در مخزن خود با جریان متوسط ​​داشته باشید. به یاد داشته باشید که تغییرات نسبی آب را تا ۳۰ درصد در هر هفته انجام دهید.

 

تزئین مخزن

گربه ماهی رافائل شبانه است. بنابراین باید مخفیگاه های زیادی برای ماهیگیری در طول روز در اختیار آنها قرار دهید.

مقدار زیادی از گیاهان زنده ، سنگ ها ، غارها ، برجستگی ها و چوب دریفت را برای ایجاد منظره آبی مناسب برای گربه ماهی خود در نظر بگیرید. گربه ماهی رافائل به ویژه از داشتن تونل هایی برای پنهان شدن در داخل لذت می برد. بنابراین مطمئن شوید که حداقل یک قطعه لوله سفالی را که تا حدی در بستر مدفون شده است برای رفع این نیاز اضافه کنید. این ماهی ها همچنین تمایل دارند در شکاف هایی در تکه های چوب دریایی جمع شوند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

گیاهان برای آکواریوم

هنگام انتخاب گیاهان برای آکواریوم ، مطمئن شوید که گونه های قوی و سختی را انتخاب کرده اید. زیرا گربه ماهی رافائل موجوداتی حجیم هستند که ممکن است با ریشه کن کردن آنها به خاک زیر زمینی آسیب برساند.

در حالت ایده آل ، بستر باید شنی و نرم باشد. پلاتیدورهای گربه ماهی دارای هالترهای حساسی هستند که هنگام جستجوی غذای خود از بستر برای خوردن لقمه غذا استفاده می کنند و شن می تواند باعث صدمه به ماهی شود. همچنین ، این ماهی ها با مکیدن بستر و فیلتر کردن آن در آبشش ها ، خوردن ضایعات غذا و مواد ارگانیک در این کار تغذیه می کنند. بستر شن از این رفتار طبیعی جلوگیری می کند و می تواند منجر به استرس و حتی گرسنگی شود.

گربه ماهیان دوست دارند مخفیگاه خود را ایجاد کنند. بنابراین ، اگر تکه ای از تخته سنگ را در بالای بستر بگذارید ، ماهی را مشاهده خواهید کرد که در زیر آن برای ایجاد یک غار DIY در حال غروب است. این یک رفتار طبیعی است که نمی توان آن را با بستر سنگریزه تکرار کرد.

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

رژیم غذایی کت فیش رافائل

وقتی صحبت از غذا می شود. گربه ماهی صحبت می کند. به ماهی های خود یک رژیم غذایی از گرانول غرق کننده ، همراه با غذاهای یخ زده و خشک شده ، مانند میگو آب نمک و کرم های خونی ارائه دهید. در حالت ایده آل ، رژیم غذایی ماهی باید شامل موارد زیر باشد:

  • میگو
  • حلزون
  • میگوی شور با اسپیرولینا
  • میگوی اقیانوس آرام
  • کریل
  • پولاک یا تیلاپیا

همیشه بیشتر از ماهیان بی مهرگان به گربه ماهی خود غذا دهید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

این رژیم غذایی رافائل شما را متنوع ارائه می کند که نیازهای تغذیه ای کامل حیوان را پوشش می دهد. اگر می خواهید حلزون ها را در یک مخزن جداگانه نگهداری کنید. می توانید به آنها سبزیجات زیادی بدهید. اگر می خواهید ارزش غذایی خود را برای ماهی خود تقویت کنید. اگرچه جلبک ها و میکرو جانوران که حلزون ها در مخزن خود می خورند به گربه ماهی صحبت کننده شما منتقل می شود.

 

حلزون یا میگو

حلزون یا میگو را جدا نکنید. پوسته ها منبع عالی مواد مغذی اضافی هستند و همچنین پروئین و کلسیم را فراهم می کنند که برای هضم گربه ماهی مفید است.

توصیه می شود هر دو روز یکبار به ماهیان بالغ وعده غذایی بزرگ بدهید. به شکل بدن ماهی دقت کنید. اگر شکم بسیار متورم شد ، ماهی را تغذیه نکنید ، زیرا می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. نوجوانان باید روزانه به مقدار کم تغذیه شوند.

توجه داشته باشید که کت فیش رافائل وقتی سیر می شوند. دیگر غذا نمی خورند! اینها ماهی های حریص هستند و پرخوری می تواند منجر به چاقی و حتی مرگ شود. بنابراین ، مطمئن شوید که بیش از حد به ماهی خود غذا ندهید. با این اوصاف ، نگران نباشید که گربه ماهی شما در حال خوردن تعداد زیادی حلزون است که هنگام فیلتر کردن در بستر می یابد. حلزون ماهی شما را باد نمی کند

 

هم تانکی ها

کت فیش رافائل یک گونه صلح آمیز است که افزودنی فوق العاده ای برای یک مخزن عمومی است. آنها به ویژه سرزمینی شناخته نمی شوند. بنابراین می توانید گروه کوچکی از رافائل را بدون ترس از تجاوز نگه دارید. اعتقاد بر این است که گربه ماهی رافائل وحشی در گروه های اجتماعی زندگی می کند. بنابراین یک گله کوچک از این ماهی ها می تواند یک افزودنی عالی برای یک آکواریوم بسیار بزرگ باشد.

با این اوصاف ، در صورت معرفی ماهی های کوچکتر به محل استقرار ، اگر یک کت فیش رافائل در حال حاضر در محل سکونت خود قرار دارد ، باید مراقب باشید. زیرا آنها می توانند شکارچی باشند و ممکن است لارو ماهی ها و ماهی های خردسال بسیار کوچک که در محدوده قرار دارند بخورند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

گربه ماهی های کوریدوراس

اکثر گونه های گربه ماهی کوریدوراس ، بارب ها و دیگر ماهیان بزرگتر از ۲.۵ اینچ ، هم تانکی مناسب برای کت فیش رافائل هستند.

ایده خوبی نیست که گونه هایی از حلزون های زینتی بسیار کوچک یا بی مهرگان را در جامعه ای که حاوی این ماهی ها است نگهداری کنید ، زیرا به احتمال زیاد آنها ناهار گربه ماهی می شوند مگر اینکه البته این قصد شما باشد.

گونه های ماهی که شناخته می شوند تهاجمی هستند را در همان مخزن کت فیش رافائل نگه ندارید. در صورت تهدید ، گربه ماهی به دور متجاوز می پیچد و از ردیف خارهای خود برای وارد آوردن صدماتی که اغلب کشنده هستند استفاده می کند.

 

به همین دلیل است که شما هرگز نباید سعی کنید کت فیش رافائل راه راه خود را مستقیماً اداره کنید ، زیرا با دست شما مانند رفتار متجاوز رفتار می کند. اگر نیاز دارید گربه ماهی را از مخزن خارج کنید ، از یک پارچ یا فنجان برای جمع آوری آن استفاده کنید. توری کردن این گونه ماهی نیز بهترین ایده نیست ، زیرا خارها و هالترهای آنها می توانند در تور گیر کرده و ماهی را به دام بیندازند و مشکلی خاردار برای جدا شدن از شما ایجاد کنند!

 

تکثیر کت فیش رافائل

کت فیش رافائل در حال تخم ریزی ماهی است ، اما گزارشی از پرورش موفق آنها در اسارت یافت نشده است. به همین دلیل ، نمونه هایی که برای فروش در فروشگاه ماهی یا آنلاین پیدا خواهید کرد به احتمال زیاد صید وحشی هستند.

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

دسترسی

اگرچه این ماهی های جدید آب شیرین در همه فروشگاه های ماهی محلی یافت نمی شوند ، اما اگر به صورت آنلاین در برخی از سایت های تخصصی تر تهیه آکواریوم بهتر جستجو کنید ، به راحتی در دسترس هستند.

شما به طور کلی می توانید یکی از این کت فیش رافائل را با قیمت کمتر از ۱۰ دلار تهیه کنید ، اما به خاطر داشته باشید که اگر نمونه ای را در محلی پیدا نکردید ، باید هزینه حمل و نقل اضافی را بپردازید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

 

به طور خلاصه

کت فیش رافائل می تواند یک افزودنی غیرمعمول به مجموعه آکواریوم های آرام و آب شیرین ایجاد کند.

این ماهی های جذاب می توانند بسیار بزرگ شوند ، بنابراین تنها در صورت داشتن یک مخزن بزرگ باید یکی از این ماهی های تند را انتخاب کنید. همچنین ، به یک سیستم تصفیه مناسب احتیاج دارید ، زیرا این گربه ماهی ها می توانند کاملاً کثیف باشند.

با این اوصاف ، مراقبت از کت فیش رافائل بسیار آسان است ، هنگامی که به پارامترهای آب می آید ، بسیار کم اهمیت است و از رژیم غذایی در دسترس استفاده می کند. بنابراین ، با طول عمر طولانی ، طبیعت مقاوم و قیمت مقرون به صرفه ، کت فیش رافائل انتخاب ایده آل برای یک سرگرمی تازه کار است.

 

سوالات متداول

در این بخش از راهنمای جامع ما در مورد گربه ماهی راه راه رافل ، ما فقط به تعدادی از سوالاتی که اغلب علاقمندان که قصد دارند یکی از این ماهی ها را به مجموعه خود اضافه کنند ، می پرسند ، پاسخ می دهیم.

س: کت فیش رافائل چقدر بزرگ می شود؟

پاسخ: کت فیش رافائل به طول هفت تا نه اینچ می رسد. این گونه ماهی بسیار آهسته رشد می کند ، فقط تا یک یا دو سال یک اینچ رشد می کند تا به اندازه کامل بالغ برسد.

 

س: آیا رافائل گربه ماهی تهاجمی است؟

پاسخ: خیر. کت فیش رافائل ماهی صلح آمیزی است که می تواند یک افزودنی عالی برای یک مخزن عمومی باشد. با این حال ، توصیه نمی شود که گونه های مهاجم را در تنظیمات خود قرار دهید. گربه ماهی بیش از آنکه بتواند از خود دفاع کند ، ممکن است در صورت اشتباه در حمله به رافائل راه راه با ماهیان آسیب دیده یا مرده به پایان برسید.

 

س: چه مدت گربه ماهی رافائل خالدار زندگی می کنند؟

پاسخ: در ده سالگی ، گربه ماهی خال خال رافائل دارای طول عمر کمی کوتاهتر از گربه ماهی رافائل راه راه است که می تواند تا ۱۵ سال عمر کند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

س: چگونه می توان تشخیص داد که یک گربه ماهی رافائل راه راه نر است یا ماده؟

پاسخ: هر دو جنس گربه ماهی رافائل راه راه تقریباً یکسان به نظر می رسند ، اگرچه رنگ نرها تیره تر است. همچنین ماهی های ماده بیشتر بین نوارها رنگ کرم دارند ، در حالی که نرها برنزه مایل به زرد هستند.

 

کت فیش رافائل چقدر بزرگ می شود؟

پاسخ: کت فیش رافائل به طول هفت تا نه اینچ می رسد. این گونه ماهی بسیار آهسته رشد می کند ، فقط تا یک یا دو سال یک اینچ رشد می کند تا به اندازه کامل بالغ برسد.

 

آیا رافائل گربه ماهی تهاجمی است؟

پاسخ: خیر. کت فیش رافائل ماهی صلح آمیزی است که می تواند یک افزودنی عالی برای یک مخزن عمومی باشد. با این حال ، توصیه نمی شود که گونه های مهاجم را در تنظیمات آکواریوم خود قرار دهید.

 

چه مدت گربه ماهی رافائل زندگی می کنند؟

پاسخ: در ده سالگی ، گربه ماهی خال خال رافائل دارای طول عمر کمی کوتاهتر از گربه ماهی رافائل راه راه است که می تواند تا ۱۵ سال عمر کند.

 

چگونه می توان تشخیص داد که یک گربه ماهی رافائل راه راه نر است یا ماده؟

پاسخ: هر دو جنس گربه ماهی رافائل راه راه تقریباً یکسان به نظر می رسند ، اگرچه رنگ نرها تیره تر است. همچنین ماهی های ماده بیشتر بین نوارها رنگ کرم دارند ، در حالی که نرها برنزه مایل به زرد هستند.

 

لطفا به حق کپی رایت وب سایت اقیانوس آبی و نویسنده احترام بگذارید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی کت فیش رافائل

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

امیدوارم از مطلبی که برای شما عزیزان آماده کرده بودیم استفاده کرده باشین و مفید بوده باشه براتون.

همچنین تا اینجا توانسته باشیم حق مطلب را به درستی ادا کرده باشیم .

خوشحال میشیم که شما هم اگر تجربه ی متفاتی از نگهداری ماهیان آکواریوم دارید در قسمت نظرات با بقیه ی اعضا در میان بگذارید.

تنها خواسته ی ما اینه که مطالب وب سایت را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تا ما نیز بتوانیم انرژی بگیریم و هر روز مطالب مفید تری برای شما کاربرای عزیز وب سایت آکواریوم اقیانوس آبی آماده کنیم .

با تشکر و سپاس فراوان.❤️

همچنین میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه سایت لوازم و تجهیزاتی که مورد نیازتان هست را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

با آرزوی بهترین اتفاقات برای شما عزیزان.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

تک فروشی فروشگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.