معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

 ماهی دانیو ابر سفید کوهستان : ماهی های گرمسیری به دلیل زیبایی خود مشهور هستند ، اما گونه های معتدل زیادی وجود دارد که می توانند به همان اندازه دوست داشتنی باشند.

کوه سفید ابر میننو ماهی کوچک قابل توجهی از رودخانه های چین است. مقیاس های آن طیف رنگی خیره کننده ای را منعکس می کند.

این ماهی دانیو ابر سفید کوهستان ماهی های فوق العاده ای برای مبتدی ها هستند. مراقبت از آنها آسان است ، خیلی آشفته نیستند و در مخازن خانگی بسیار خوب کار می کنند.

دسته ای از این ماهی ها افزودنی خوبی برای مخزن نانو یا بیوتوپ آب شیرین خواهد بود.

ماهی دانیو ابر سفید کوهستان جایگزین های خوبی برای نگهداری بیشتر ماهی های گرمسیری است.

ادامه مطلب را بخوانید تا نحوه مراقبت ، تغذیه و پرورش این ماهیان زیبا را بیاموزید.

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

بررسی اجمالی

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

ماهی دانیو ابر سفید کوهستان Minnow ( Tanichthys albonubes ) یک Minnow آب شیرین است که متعلق به خانواده Cyprinidae است .

آنها گونه ای نسبتاً جدید هستند که در سال ۱۹۳۲ در چین کشف شدند .

در سرگرمی آکواریوم داری ، به نام ماهی کاردینال یا Canton Minnow نیز معروف است.

آنها می توانند ۵ تا ۷ سال در هر نقطه ای زندگی کنند و بسیار محبوب هستند ، مخصوصاً برای اولین بار که وارد تانک میشوند. آنها را می توان تقریباً در هر تأمین کننده آکواریوم یا فروشگاه حیوان خانگی ، از جمله فروشگاه های زنجیره ای اصلی یافت.

شما باید انتظار داشته باشید که برای گله از ۵ ماهی دانیو ابر سفید کوهستان ۴ تا ۶ دلار بپردازید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

رفتار معمولی

این ماهی در خارج از فصل جفت گیری بسیار آرام هستند. هنگام رقابت برای جفت ، مردان تهاجمی و سرزمینی می شوند. آنها معمولاً بسیار همکاری می کنند و در کفش های هماهنگ شنا می کنند و تغذیه می کنند .

این ماهی ها دوست دارند در گله حداقل ۵ یا ۶ نفر باشند. هرچه گله آنها بزرگتر باشد ، ماهی ها کمتر ترسو خواهند بود.

آنها همتایان تانکی خود را اذیت نمی کنند و با آنها رقابت نمی کنند ، بنابراین ماهی های عالی جامعه ای می سازند. آنها تا زمانی که در گروه خود احساس امنیت و راحتی کنند ، خجالتی نیستند.

شما می توانید آنها را در سطوح میانی مخزن خود نشان دهید.

علیرغم اندازه کوچک ، اگر در یک گروه بزرگ باشند ، خود را با خوشحالی نشان خواهند داد. آنها علاقه خاصی به پنهان شدن ندارند ، اگرچه از سنگها و گیاهان برای سرپناه بیشتر قدردانی می کنند.

 

ظاهر ماهی مینو

ماهی دانیو ابر سفید کوهستان بسیار کوچک هستند ، حداکثر به ۱.۵ اینچ می رسد.

آنها شبیه دارت هستند ، با پوزه های نوک تیز و بدنهای باریک و ساده. باله های پشتی و شکمی آنها تقریباً مثلثی است و به سمت پشت بدن آنها اشاره دارد.

تنوع رایج ماهی دانیو ابر سفید کوهستان دارای مقیاس های نقره ای و سبز با نوارهای صورتی و مشکی مایل به قرمز در امتداد خطوط جانبی است. آنها دارای پوزه های نوک قرمز و باله های دمی هستند که در قسمت دم آنها یک نقطه سیاه وجود دارد. باله های پشتی و شکمی قرمز رنگ با نوک سفید هستند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

سه نوع رایج دیگر وجود دارد:

  • هنگ کنگ : این فرم رنگی دارای فلس های طلایی کم رنگ با نوار آبی در خطوط جانبی است. باله های آنها فاقد نوک سفید است.
  • ابر طلایی : این فرم رنگی کرم رنگ با نوار سفید در امتداد خطوط جانبی است. باله های آنها شبیه فرم استاندارد ابر سفید است ، اما فاقد نقطه قرمز روی پوزه هستند.
  • Meteor Minnows : اینها به صورت انتخابی برای باله های طولانی و عقب دیده می شوند. رنگ بدنه آنها مشابه فرم استاندارد است ، اما باله ها ممکن است زرد یا رنگ قرمز عمیق تری باشند.

 

زیستگاه و شرایط مخزن

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

در طبیعت این ماهی ها در نهرهای کوه Baiyun (ابر سفید) گوانگژو ساکن هستند. این نهرها شفاف ، کمی اسیدی با جریان کم تا متوسط ​​هستند.

آنها ماهیان بسیار مقاومی هستند که می توانند طیف وسیعی از نوسانات دما و کیفیت آب را تحمل کنند. دمای ایده آل آنها ۶۴ تا ۷۲ درجه فارنهایت است ، اما می توانند تا دمای ۴۱ درجه فارنهایت نیز زنده بمانند.

این جویبارهای کوهستانی دارای بستر بسیار سنگی هستند. در مناطقی که جریان آهسته تری وجود دارد ، تخته سنگها و سنگریزه های بزرگ می توانند با یک لایه ریز ریز مخلوط شوند. این ماهی ها در مناطق پر از گیاهان آبزی و جلبک زندگی می کنند. آنها در علف های هرز زیر آب ، خزه ها و گیاهان شناور پناه می گیرند و پرورش می یابند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

راه اندازی مخزن

مخزن شما باید بین ۶۴-۷۲ درجه فارنهایت نگهداری شود. نوسانات بالای و زیر این محدوده قابل تحمل است ، اما درجه حرارت هرگز نباید از ۸۰ درجه فارنهایت تجاوز کند.

PH می تواند از 6.0 تا 8.0 متغیر باشد ، با این حال شما باید از ۶.۸-۷.۵ استفاده کنید.

یک فیلتر کوچک داخلی برای این ماهی ها خوب کار می کند. فیلترهای داخلی به طور کلی می توانند جریانهای کوچکی ایجاد کنند که جریان متوسط ​​را در جریانهای اصلی خود شبیه سازی می کند.

شما باید از یک لایه سنگریزه سنگی ، با سنگریزه های بزرگ استفاده کنید. تخته سنگ و سنگریزه های بزرگتر باید به عنوان بخشی از دکوراسیون شما باشد. این ماهی ها هنگامی که ماهی شما احساس می کند نیاز به پنهان شدن دارد ، سرپناه و امنیت بیشتری را ایجاد می کند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

مخزن شما باید قبل از افزودن ماهی به طور کامل سیکل شود . سیکل نامناسب می تواند ماهی شما را در معرض تجمع سمی آمونیاک و نیتروژن قرار دهد.

شناخته شده است که ماهی دانیو ابر سفید کوهستان کمی در مورد دنیای خارج از مخازن خود کنجکاو است ، بنابراین آکواریوم شما باید با در پوشانده شود تا از پریدن آنها جلوگیری شود.

گیاهان زیر آب برای هر مخزن ضروری هستند. از موارد خوب آنها میتوان به روتالا ، سرخس آبی و نخودی اشاره کرد.

گیاهان شناور مانند عدسک آبی و گیاهان رو آبی به ایجاد ظاهری طبیعی تر برای مخزن شما کمک می کنند. فقط مطمئن شوید که ماهی ها یا گیاهان دیگر شما را سایه نمی دهند.

 

آکواریوم چه اندازه ای نیاز دارند؟

یک ماهی دانیو ابر سفید کوهستان باید حداقل در یک آکواریوم ۱۰ گالنی نگهداری شود. این برای حداکثر ۵ ماهی دانیو ابر سفید کوهستان مناسب است.

برای هر ابر سفید در مخزن خود به ۲ گالن آب نیاز دارید.

 

همتایان تانکی

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

این ماهی ها بومی رودخانه مروارید هستند که تنوع زیستی در رودخانه چین است.

آنها زیستگاه بومی خود را با بارب طلایی ، لوچ هواشناس و نوعی از گورامی معروف به ماهی بهشتی به اشتراک می گذارند .

جفت رودخانه های وحشی آنها بهترین مخزن مخزن آکواریوم را ایجاد می کنند .

آنها می توانند با جری بارب و همچنین بارب طلایی زندگی کنند. همچنین می توان آنها را با دوجو و لوچ کله اسبی نگهداری کرد.

ماهی های بهشتی و دیگر گورامی ها انتخاب های خوب دیگری هستند. کوتوله گورامی به دلیل شخصیت صلح آمیز و مناسب برای تانک های جامعه ایده آل است. دانیو زبرا و کوریدوراس درست در یک مخزن ابر سفید قرار می گیرند. مدرسه نوعی سگ کوچک خالدار رازبورا ها نیز علاوه بر زیبا است.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

این ماهی ها هیچ گونه بی مهرگان را مورد آزار یا شکار قرار نمی دهند ، بنابراین شما می توانید چند میگو یا حلزون به آن اضافه کنید.

اگر از ماهی دانیو ابر سفید کوهستان استفاده می کنید ، باید از ترکیب آنها با بارب ها اجتناب کنید. خاردارها به خاطر نیش زدن و گاز گرفتن باله ماهیان پره دار بلند معروف هستند.

لوچ ها و بارب های تهاجمی تر ، مانند ببر ببر یا دلقک دلقک را وارد نکنید. همچنین از سیچلاید ها به دلیل شخصیت خشن آنها باید اجتناب شود .

برخی از فروشگاه های حیوانات خانگی این ماهی را به عنوان یک مخزن برای ماهی قرمز به بازار عرضه می کنند ، اما این توصیه نمی شود – ماهی قرمز آنقدر بزرگ می شود که نمی توان با خیال راحت در کنار آنها نگهداری کرد.

این ماهیها باید حداقل در مدارس ۶ نفره کنار هم نگهداری شوند. آنها در مدارس بزرگتر تا حداکثر ۱۰ نفر احساس امنیت می کنند.

 

چه چیزی به آنها تغذیه کند

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

در طبیعت آنها لارو حشرات ، زئوپلانکتون و آرتمیا را می خورند. آنها همچنین اشتهای زیادی برای جلبک سبز دارند.

مستعمرات طبیعی زئوپلانکتون در آکواریوم به آسانی در طبیعت شکل نمی گیرند. طعمه میکروسکوپی که ماهی شما می خواهد باید به مخزن معرفی شود.

بهترین رژیم غذایی شامل تعادل مساوی از طعمه زنده ، سبزی و غذاهای پرک یا پلت است.

کک های آبی و آرتمیا از کلنی های طبیعی زئوپلانکتون که این ماهی ها در طبیعت پیدا می کنند تقلید می کنند. آنها همچنین tubifex و سایر میکرو کرم ها را برای پروتئین می خورند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

آنها گیاهان شما را نخواهند خورد ، اما به پاکسازی هرگونه جلبک اضافی که در مخزن شما ایجاد می شود ، کمک می کنند .

هر گونه غذای خرد شده یا گرانول که به آنها می دهید باید دارای پروتئین و سبزیجات بالایی باشد. در مخازن با جلبک کوچک ، قرص آلژینات به اطمینان از مقدار کافی سبزیجات کمک می کند. می توانید میوه ها و سبزیجات باغی را به عنوان یک غذای گاه به گاه به آنها بدهید. آنها ممکن است کمی میوه و سبزیجات بخورند ، اما اینها بخش زیادی از رژیم غذایی آنها را تشکیل نمی دهند.

این ماهی های کوچک اشتهای بسیار زیادی دارند و باید ۲ یا ۳ بار در روز تغذیه شوند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

نگهداری از ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

این یک گونه بسیار مقاوم است که به ندرت بیمار می شود. با این حال ، آنها مستعد عفونت های استرپتوکوکی هستند.

استرپتوکوک یک عفونت باکتریایی است که می تواند در مخازن کثیف و نگهداری نادرست ایجاد شود. هنگامی که یک ماهی آن را دارد ، می تواند به سرعت به ماهی های دیگر سرایت کند و می تواند کشنده باشد.

ماهی های آلوده به استرپتوکوک ممکن است در نگه داشتن خود در ستون آب دچار مشکل شوند. آنها به طور نامنظم ، در حالت چرخش یا چرخش شنا می کنند.

هر ماهی مشکوک به استرپتوکوک باید بلافاصله از مخزن خارج شود و نزد دامپزشک متخصص ماهیان آکواریومی برود. تمیز کردن مخزن و فیلتر حداقل یک بار در ماه می تواند از عفونت استرپتوکوک ، سایر عفونت های باکتریایی و انگل های ماهی جلوگیری کند. در حالت ایده آل ، آب باید هر دو هفته تعویض شود.

ماهی های خود را برای شنای نامنظم یا نامنظم تماشا کنید. این می تواند نشان دهد که مقدار زیادی آمونیاک و نیتریت در مخزن شما جمع شده است.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

تکثیر ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

پرورش ابرهای سفید بسیار آسان است. آنها دارای یک دوره تولید مثل طولانی از مارس تا اکتبر هستند.

در گله ای با تعادل خوب زن و مرد ، آنها در طول سال چندین بار جفت می شوند و تخم ریزی می کنند.

در دوران جفت گیری ، مردان در گله تهاجمی رفتار می کنند و سعی می کنند بر یکدیگر تسلط داشته باشند.

اگر می خواهید آنها را جداگانه پرورش دهید ، می توانید این کار را در یک مخزن ۷ گالنی با خوشه های خزه و گیاهان آبزی انجام دهید. درجه حرارت باید بین ۶۴-۷۲ درجه فارنهایت باشد.

جفت خود را با 3 بار تغذیه روزانه از بی مهرگان زنده ، از جمله کرمهای tubifex و میگوی آب نمک ، تغذیه کنید.

نرهایی که آماده جفت گیری هستند رنگهای روشن تر و درخشان تری خواهند داشت. ماده ها بزرگتر و گردتر می شوند.

وقتی آماده شد ، تخم های خود را در اطراف گیاهان و خزه ها پراکنده می کند. پس از تخم گذاری ، والدین باید از مخزن خارج شوند تا از آدم خواری تخم جلوگیری شود. تخمها در عرض ۲ روز تخم می زنند.

لاروهای تازه تخم ریزی باید بعد از از دست دادن کیسه های زرده خود با غذای حاوی اینفوزوریا تغذیه شوند . وقتی کمی بزرگتر شدند ، می توان به آنها میکرو کرم و میگوی آب نمک لارو داد.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

آیا ماهی دانیو ابر سفید کوهستان برای آکواریوم شما مناسب است؟ (خلاصه)

اگر برای اولین بار دارای آکواریوم هستید ، ماهی دانیو ابر سفید کوهستان انتخاب خوبی برای شروع است.

مراقبت از آنها آسان است ، پرورش آنها آسان است و در یک مخزن اجتماعی بسیار خوب کنار می آیند. اگر از ماهیگیری در آب لذت می برید ، این بچه های کوچک یک افزودنی فوق العاده ایجاد می کنند و گیاهان شما را نمی خورند.

این ماهی ها دارای تمام شخصیت و رنگ بسیاری از ماهی های گرمسیری هستند ، اما می توانند طیف وسیعی از شرایط محیطی را تحمل کنند.

سرسختی آنها آنها را برای مبتدیان انتخاب بهتری نسبت به بسیاری دیگر از نانو ماهیان با نگهداری بیشتر می کند.

اگر هنوز برای ماهی های گرمسیری آمادگی ندارید ، اما چیزی را دوست دارید که دوست داشتنی باشد ، ماهی دانیو ابر سفید کوهستان ممکن است همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید.

آیا می توانید چند ابر سفید را در مخزن نانو خود نگه دارید؟ در قسمت نظرات زیر به ما اطلاع دهید…

 

لطفا به حق کپی رایت وب سایت اقیانوس آبی و نویسنده احترام بگذارید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی دانیو ابر سفید کوهستان

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

امیدوارم از مطلبی که برای شما عزیزان آماده کرده بودیم استفاده کرده باشین و مفید بوده باشه براتون.

همچنین تا اینجا توانسته باشیم حق مطلب را به درستی ادا کرده باشیم .

خوشحال میشیم که شما هم اگر تجربه ی متفاتی از نگهداری ماهیان آکواریوم دارید در قسمت نظرات با بقیه ی اعضا در میان بگذارید.

تنها خواسته ی ما اینه که مطالب وب سایت را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تا ما نیز بتوانیم انرژی بگیریم و هر روز مطالب مفید تری برای شما کاربرای عزیز وب سایت آکواریوم اقیانوس آبی آماده کنیم .

با تشکر و سپاس فراوان.❤️

همچنین میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه سایت لوازم و تجهیزاتی که مورد نیازتان هست را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

با آرزوی بهترین اتفاقات برای شما عزیزان.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

عمده فروشی فروشگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *