معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

گورامی بوسنده : یکی از محبوب ترین ماهی ها در آکواریوم است. هر گونه جذابیت خاص خود را دارد ، اما گورامی بوسنده ها واقعاً منحصر به فرد هستند.

دهان متمایز آنها مردم را به خود جذب می کند ، که سپس عاشق شخصیت خود می شوند. آنها به عنوان جایگزینی برای گورامی دارف معروف محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند .

آنها گرایش های تهاجمی دارند ، اما اگر محیط آنها به خوبی طراحی شده باشد ، به راحتی به حداقل می رسند.

قبل از اینکه بتوانید گورامی بوسنده خود را نگهداری کنید ، چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. بنابراین به خواندن ادامه دهید تا همه آنچه را که باید بدانید بیاموزید…

اطلاعات ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

گورامی بوسنده ( Helostoma temminckii ) تنها گونه از خانواده Helostomatidae است. وجود دارد بسیاری از انواع گورامی ، اما بیشتر بخشی از خانواده Osphronemidae هستند.

گورامی بوسنده که با نام های بوسنده صورتی گورامی ، بوسنده ماهی یا بوسه ها نیز شناخته می شود ، مورد علاقه بسیاری از آکواریوم دارن است. آنها بومی جنوب شرقی آسیا هستند و از تایلند و اندونزی سرچشمه می گیرند.

آنها چیزی به نام اندام هزارتو دارند که برای دریافت اکسیژن از هوا استفاده می شود. داشتن این یک مهارت مفید است ، زیرا به آنها اجازه می دهد در شرایط شدید ، هنگامی که اکسیژن در آب کم می شود ، زنده بمانند.

اکثر فروشگاه های حیوانات خانگی ماهی گورامی می فروشند. گورامی دارف رایج ترین است ، اما ممکن است قبل از برخورد با گورامی بوسنده مجبور شوید به چند مغازه نگاه کنید.

هر ماهی حدود ۵ دلار هزینه دارد و ۵-۷ سال در یک آکواریوم سالم زندگی می کند. تعجب نکنید اگر آنها حتی بیشتر عمر کنند ، برخی از آنها به ۲۵ سالگی رسیده اند!

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

رفتار های گورامی بوسنده

نام این گونه به این دلیل است که افراد اغلب در آب “در حال بوسیدن” دیده می شوند. اگرچه این ممکن است عاشقانه به نظر برسد ، اما اینطور نیست. این عمل در واقع شکلی از جنگ بر سر سرزمین است ، معمولاً بین نر ها.

مبارزه با بلوغ آنها کاهش می یابد و مناطق مربوط به جفت گیری خود را به وضوح مشخص می کند.

گاهی اوقات ممکن است این تجاوز به طرف تانک ها باشد. آنها را می توان در جوامع نگهداری کرد ، اما فقط با ماهی های مشابه. آنها گاهی اوقات کناره ماهی های دیگر حمله می کنند ،

اگر اغلب این اتفاق می افتد ، باید ماهی را جدا کنید.

این صحبت از پرخاشگری ممکن است دلهره آور باشد ، اما تهاجمات تهاجمی نادر است. معمولاً آنها را به آرامی در سطوح میانی و بالای مخزن شنا می کنید.

اگر شرایط آب ضعیف باشد ، ممکن است سر گورامی بوسیدن خود را برای دریافت اکسیژن به سطح ببینید.

 

ظاهر گورامی بوسنده

اولین چیزی که در مورد گورامی بوسنده متوجه آن می شوید دهان متمایز آنها است. به بیرون از بدن بیرون زده و منحصر به این گونه گورامی است. فک آنها دارای یک مفصل اضافی است که زاویه باز شدن دهان آنها را افزایش می دهد و باعث می شود غذای بیشتری در دسترس آنها قرار گیرد.

به نظر می رسد لب ها چروکیده شده اند ، انگار آماده بوسه هستند ، که به نام آنها کمک می کند. هر یک از آنها دارای دندانهای کوچک است.

شکل بدن آنها شبیه اکثر گورامی است. این جانبی پهن می شود و هر دو جنس می توانند در زمان بلوغ کامل به ۱۲ اینچ برسند (اگرچه اغلب در اسارت کوچکتر هستند).

آنها دارای باله های پشتی و مقعدی کوتاهی هستند که در امتداد بدن ، از پشت سر تا باله دم حرکت می کنند. باله های سینه بلندتر و گردتر هستند.

بیشتر آنها را در دو رنگ اصلی مایل به صورتی و سبز نقره ای خواهید یافت. برخی لکه دار یا تکه ای هستند. نمونه های طبیعی انواع سبز هستند ، دارای باله های قهوه ای و نوارهای تیره جانبی در طول بدن خود هستند.

یک نوع جهش یافته برای صنعت آکواریوم پرورش داده شده است که کوتاه و گرد است. اگرچه برخی افراد این نوع را ترجیح می دهند ، اما ضعیف تر است و عمر طولانی ندارد.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

زیستگاه و شرایط مخزن

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

 

این ماهی ها به طور طبیعی در آب های گرمسیری گرمسیری جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند. آنها آبهای آهسته با پوشش گیاهی متراکم را ترجیح می دهند-حوضچه ها و باتلاق ها مناسب ترین هستند.

سطح اکسیژن در این زیستگاه ها ممکن است کمتر از رودخانه هایی با جریان سریع باشد. گورامی بوسنده می تواند با تنفس از طریق عضو هزارتو خود زنده بماند.

آب با pH نسبتاً خنثی گرم خواهد بود ، اگرچه این ماهی ها مقاوم هستند و می توانند در شرایط مختلف زندگی کنند. آنها در اقلیم هایی با نور خورشید زیاد زندگی می کنند ، اما فراوانی گیاهان می تواند آب زیر آنها را تحت سایه قرار دهد.

 

راه اندازی مخزن

یک لایه نرم برای پوشاندن ته مخزن انتخاب کنید ، ماسه های ریز دانه ایده آل هستند. گاهی اوقات گورامی بوسنده شما در جستجوی غذا در اطراف بستر می چرخد ​​، بنابراین شن های خشن ممکن است آنها را خراش دهند.

در مرحله بعد می توانید برخی از گیاهان زنده را برداشته و قرار دهید.

برخی از مناطق پر تراکم را ایجاد کنید ، اما برخی از فضاهای شنا را نیز باز بگذارید. سطح آن را نیز مسدود نکنید ، این ماهی ها می خواهند گاهی اوقات برای تنفس به آنجا بروند. گیاهان باید به سرعت رشد کرده و قوی باشند ، یا نمی توانند از طریق گورامی بوسنده شما کمی زنده بمانند. جاوا فرن و نخودی چند نمونه با دوام هستند.

این گونه برای آبهای گرمسیری استفاده می شود ، بنابراین آب خود را تا جایی در محدوده 72-82 درجه فارنهایت گرم کنید. PH باید 6-8 و سختی آن 20-5 dGH باشد.

فیلتر و بخاری تنها تجهیزات مورد نیاز شما هستند. نورپردازی استاندارد آکواریوم خوب است و آنها جریان قوی را دوست ندارند بنابراین نیازی به پمپ هوا یا آب ندارید.

 

آکواریوم چه اندازه ای نیاز دارند؟

حداقل اندازه مخزن برای یک جفت جفت گیری گورامی بوسنده ۵۰ گالن است.

بعد از ۵۰ گالن اول برای یک جفت ، ۳۰ تا ۴۰ گالن دیگر به ازای هر ماهی اضافی اجازه دهید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

همتایان تانکی

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

گورامی بوسنده اگر جفت مخزن آنها به درستی انتخاب شود می تواند یک افزودنی عالی برای آکواریوم جامعه باشد.

همتایان تانکی آنها باید بتوانند با طبیعت نیمه تهاجمی خود کنار بیایند.

سایر گونه های گورامی جفت مخزن مناسبی ندارند زیرا گورامی بوسنده نسبت به ماهی هایی که شبیه خود هستند تهاجمی هستند.

بهترین گزینه ماهی های مقاوم و اندازه مشابه است.

برخی از گزینه های خوب عبارتند از: تایگر بارب ، کنگو تترا ، دم شمشیری ، گربه ماهی پبکتوس ، لوچ دلقک ،  جلبک خواران چینی .

از گونه های کوچک ( مانند تترا نئون ) اجتناب کنید زیرا آنها قادر به دفاع از خود نیستند و به راحتی خورده می شوند.

اگر متوجه قلدری شدید ، باید ماهی را جدا کنید.

این امن ترین است برای جلوگیری از بی مهرگان به عنوان یک احتمال از آنها خورده شدن.

 

نگهداری گورامی بوسنده با هم

نگهداری این ماهی ها در کنار هم می تواند مشکل باشد زیرا آنها تجاوز خود را به سمت ماهی هایی که شبیه خودشان هستند ، هدایت می کنند.

یک جفت از یک نر و یک ماده را می توان با چند نزاع در کنار هم نگه داشت. می توان گروه های بزرگتری را نگهداری کرد اما خطرناک است و به مخزن بسیار بزرگتری نیاز دارد.

 

چه چیزی به آنها تغذیه کند

آنها می توانند هم گیاهان و هم گوشت بخورند ، بنابراین هر چیزی را که به مخزن اضافه کنید با خوشحالی خورده می شود.

در طبیعت ، گیاهان بخش بزرگی از رژیم غذایی خود را تشکیل می دهند. دندانهای ریز روی لب آنها به آنها کمک می کند تا جلبک ها را از سنگ ها جدا کرده و پوشش گیاهی بزرگتری را تجزیه کنند. آنها همچنین در صورت بروز فرصت حشرات را می خورند. آنها همچنین دارای آبشش هستند که آب را از روی آبشش ها فیلتر می کنند و به آنها در خوردن پلانکتون کمک می کند .

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

می توانید سبزیجات سبز (کاهو ، اسفناج و کدو سبز) را به مخزن اضافه کنید تا نیاز آنها به مواد گیاهی برآورده شود.

غذاهای زنده و منجمد بهترین راه برای تکثیر حشرات و پلانکتون ها در رژیم غذایی طبیعی آنها است. می توانید از دافنی ، کرم خونی یا آرتمیا استفاده کنید.

در زمان تغذیه نیز می توان از غذاهای خشک (پولکی و گرانول) استفاده کرد. آنها حاوی مواد مغذی کمتری نسبت به غذاهای زنده هستند ، اما اغلب بسیار راحت تر هستند.

اگر از غذاهای خشک استفاده می کنید ، آنها را با غذاها و سبزیجات زنده/یخ زده مکمل کنید تا مطمئن شوید که گورامی بوسیدن شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند. غذاهای حاوی کاروتنوئیدها به حفظ رنگ آنها کمک می کند .

مراقب باشید که بیش از حد به آنها غذا ندهید – یک یا دو بار در روز ، به آنها چیزی بدهید که به راحتی می توانند در عرض دو دقیقه به پایان برسانند.

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

راهنمای مراقبت

مراقبت از این ماهی ها مانند مراقبت از بیشتر ماهی های آکواریومی ، به ویژه سایر گورامی ها است.

همه گونه ها برای رشد نیاز به محیطی تمیز و سالم دارند. اگر به طور مرتب مخزن خود را تمیز کنید ، کمتر دچار مشکلاتی مانند شکوفه جلبک یا بیماری می شوید.

سعی کنید شرایط آب ثابت را حفظ کنید زیرا تغییرات ناگهانی می تواند ماهی های شما را بکشد یا بیشتر در معرض بیماری قرار دهد.

در حالت ایده آل ، دمای اتاق نباید خیلی با دمای آب متفاوت باشد. اگر تفاوت زیادی وجود داشته باشد ، گورامی بوسنده شما می تواند هنگام تنفس از هوا به اندام هزارتوی آنها آسیب برساند. اگر این امکان پذیر نیست ، می توانید از یک درپوش بالای مخزن خود استفاده کنید تا مقداری هوای گرم را در بالای سطح آب به دام بیندازید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

انتخاب رژیم غذایی مناسب نیز یکی از جنبه های مهم مراقبت از گورامی بوسنده است. اگر رژیم غذایی آنها متنوع نباشد و طیف وسیعی از مواد مغذی را شامل نشود ، سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف می شود.

اگر همه موارد ذکر شده تا کنون اجرا شده باشد ، بیماری نادر است زیرا این یک گونه مقاوم است. گاهی اوقات بیماری اجتناب ناپذیر است – چند مورد رایج وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

بیماری حفره سر (هگزامیتا) باعث ایجاد رنگ پریدگی و فرسایش روی سر ماهی آلوده می شود. اینها به تدریج بزرگتر می شوند و نقطه ورود سایر عوامل بیماری زا را فراهم می کنند. علل بالقوه نامشخص است اما انتقال ماهی به مخزن دیگری بدون کربن فعال اغلب منجر به بهبود می شود.

سفیدک (بیماری لکه سفید) یک اکتوپارازیت است که به صورت لکه های سفید روی بدن ظاهر می شود. علائم دیگر شامل از دست دادن اشتها و کدر شدن چشم ها می شود. به محض تشخیص بیماری ، ماهی های آلوده را جدا کنید.

قرنطینه ماهی های جدید و تمیز کردن تجهیزات دست دوم بهترین راه ها برای جلوگیری از ورود عوامل بیماری زا به آکواریوم شما است.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

تکثیر گورامی بوسنده

هنگام تلاش برای پرورش یک جفت گورامی بوسنده ، ابتدا باید آنها را شرطی کنید. این کار را با تغذیه غذاهای باکیفیت و پر از مواد مغذی به آنها انجام دهید. این به معنی افزایش نسبت غذاهای زنده در رژیم غذایی آنها است.

شما همچنین باید شرایط کاملی را در مخزن خود ایجاد کنید. باید تمیز باشد و همچنین باید در انتهای گرمتر دمای مطلوب (۸۰-۸۲ درجه فارنهایت) باشد.

هنگامی که آماده جفت شدن هستند ، این جفت شروع به دور یکدیگر می کنند. این رفتار تا زمانی که آنها دم خود را نزنند و ببوسند تشدید می شود.

گورامی بوسنده ها برای گونه های این خانواده به طور غیر معمول هنگام تخم ریزی لانه حبابی نمی سازد .

نر خود را دور ماده می پیچد و او را وارونه می کند ، در این مرحله او تخمک ها را آزاد می کند تا توسط نر بارور شود. احتمالاً هزاران تخم آزاد می شود.

هنگامی که تخمها روی سطح قرار گرفتند ، والدین را بردارید. لارو باید بعد از یک روز تخم بگیرد. آنها برای خوردن غذاهای بزرگسال بسیار کوچک هستند بنابراین به آنها اینفوزوریا ، میگو آب نمک بچه یا غذاهای خرد شده بدهید تا زمانی که بالغ شوند.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

آیا گورامی بوسنده برای آکواریوم شما مناسب است؟

گورامی بوسنده گونه های جالبی است که رفتارهای منحصر به فردی از خود نشان می دهد.

ما در مورد تجاوزگری آنها و نحوه برخورد با آنها صحبت کرده ایم ، اما بیشتر اوقات آنها صلح آمیز باقی می مانند. اگر تانک تانک مناسب را انتخاب کنید ، به هیچ وجه نباید مشکلی ایجاد کند.

آنها ماهیان مقاومی هستند .

ماهی های نادر هستند و می توانند طیف وسیعی از شرایط را تحمل کنند.

گورامی بوسنده یک افزودنی عالی برای یک آکواریوم عمومی است و فعالیت های به نمایش گذاشته شده را متنوع می کند.

آیا گورامی بوسنده را در تانک محلی نگه می دارید؟ در قسمت نظرات زیر نحوه تنظیمات خود را به ما اطلاع دهید…

 

گورامی بوسنده لانه حبابی میسازد ؟

گورامی بوسنده ها برای گونه های این خانواده به طور غیر معمول هنگام تخم ریزی لانه حبابی نمی سازد . نر خود را دور ماده می پیچد و او را وارونه می کند ، در این مرحله او تخمک ها را آزاد می کند تا توسط نر بارور شود. احتمالاً هزاران تخم آزاد می شود.

 

نگهداری چه ماهی با گورامی بوسنده مناسب است ؟

برخی از گزینه های خوب عبارتند از: تایگر بارب ، کنگو تترا ، دم شمشیری ، گربه ماهی پبکتوس ، لوچ دلقک ،  جلبک خواران چینی .

 

لطفا به حق کپی رایت وب سایت اقیانوس آبی و نویسنده احترام بگذارید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

معرفی کامل ماهی گورامی بوسنده ( kissing gourami )

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

امیدوارم از مطلبی که برای شما عزیزان آماده کرده بودیم استفاده کرده باشین و مفید بوده باشه براتون.

همچنین تا اینجا توانسته باشیم حق مطلب را به درستی ادا کرده باشیم .

خوشحال میشیم که شما هم اگر تجربه ی متفاتی از نگهداری ماهیان آکواریوم دارید در قسمت نظرات با بقیه ی اعضا در میان بگذارید.

تنها خواسته ی ما اینه که مطالب وب سایت را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تا ما نیز بتوانیم انرژی بگیریم و هر روز مطالب مفید تری برای شما کاربرای عزیز وب سایت آکواریوم اقیانوس آبی آماده کنیم .

با تشکر و سپاس فراوان.❤️

همچنین میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاه سایت لوازم و تجهیزاتی که مورد نیازتان هست را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

با آرزوی بهترین اتفاقات برای شما عزیزان.

✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿

تک فروشی فروشگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.